Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
środa 27.05.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
Zielono mi!: L.U.C. & Rah

Zielono mi!: L.U.C. & Rah

10.11.2007 | godz. 19.00
Kinoteatr Rialto, Katowice


Wirus Homo Sapiens czyli Homoxymoronomatura – taki tytuł nosi pierwsza wspólna płyta dwóch wyrazistych postaci polskiej fonografii hiphopowej – L.U.C’a i Rahima. L.U.C. to lider Kanału Audytywnego, a Rahim znany jest z tak kultowych projektów, jak 3-X-Klan, Kaliber 44, Paktofonika i Pokahontaz.

Muzyka grana przez ww. duet to połączenie trip-hopu, hip-hopu i dubu z klasyczną harmonią tria smyczkowego i emfatycznej sekcji dętej. W pracy nad tym materiałem została wykorzystana zupełnie inna, unikatowa dla hip-hopu technika produkcyjna. Nie jest to samplowanie, lecz komponowanie tematów i budowanie pełnej harmonii poprzez nagranie żywych instrumentów oraz urządzeń VST. Spokojnie można zaryzykować więc tezę, że jest to jedna z pierwszych, jeśli w ogóle nie pierwsza, płyta orkiestralno-hiphopowa w Polsce, skomponowana od początku do końca przez jedną osobę – kryptokompozytora – jak nazywa siebie L.U.C., nie znający nut i mający niewiele wspólnego z formalną edukacją muzyczną.

Pomysł na „Homoxymoronomaturę” niemalże bezpośrednio nawiązuje do opublikowanej niedawno czwartej i ostatniej części raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC). L.U.C. i Rah wcielają się w nieznane bliżej nikomu postacie, które przybywają do Układu Słonecznego z innego systemu w związku z przekroczeniem dozwolonego stężenia zanieczyszczeń i śmieci na Ziemi, a więc w związku ze złamaniem przez ludzkość intergalaktycznego 4. paragrafu, który zabrania destrukcji planet jako własności COSW (Centralnego Ośrodka Sterującego Wszystkim).

Na koniec jako smaczek warto dodać, że oprawa graficzna projektu została przygotowywana przez jednego z najlepszych polskich grafików (dagirl.com). Wizualizacje i wideoklipy kręcone są na profesjonalnej taśmie 35 mm. Promocyjne koncerty to widowisko, w którym gramofony i elektronika połączone są z elementami orkiestralnymi, a liryka wzmocniona przekazem poruszających wizualizacji, obrazów i fotografii ukazujących ludzkość z perspektywy kosmosu jako abstrakcyjny twór – miniwirus.

tekst: Damian VachaKoncert w ramach 1. Festiwalu Kultury Ekologicznej „Zielono mi!” >>> zobacz program.do posłuchania: „Hemoglobina” (feat. Maria Peszek & PMX)Bilety:
20 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone