Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
sobota 15.08.20

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
lokale
  > bary / puby
  > bistro
  > kawiarnie
  > kawiarnie

internetowe

  > kluby
  > kluby

studenckie

  > restauracje
magazyn
Ultramaryna okładka
JaZZ i okolice: Ravi Coltrane Quartet

JaZZ i okolice: Ravi Coltrane Quartet

7.11.2007 | godz. 20.00
Jazz Club Hipnoza, Katowice


Listopadowe koncerty w cyklu „JaZZ i okolice”, choć nie tak liczne jak w październiku, z całą pewnością ucieszą fanów, tym razem bardziej „jazzu” niż „okolic”. 7 listopada bardziej klasyczne dźwięki popłyną ze sceny katowickiej Hipnozy za sprawą kwartetu Ravi Coltrane’a. Syn wielkiego Johna Coltrane’a, sprawcy estetycznej i duchowej rewolucji w jazzie lat 60., wystąpi w Katowicach na czele modelowego jazzowego kwartetu: saksofon (lider), fortepian (Luis Perdomo), kontrabas (Drew Gress) i perkusja (E. J. Strickland). Choć Ravi nie stara się kopiować wprost dokonań swoich wielkich rodziców (karierę zaczynał u boku Alice, również wielkiej pianistki i innowatorki), to można w jego muzyce doszukać się tej samej siły, znajomego wyczucia muzycznego czasu i przestrzeni. Jego droga do prowadzenia własnej grupy była dość długa, dopiero w 1998 roku wydał pierwszy album jako lider. Od tego czasu zdobył uznanie krytyków i publiczności na świecie, zapewne nie inaczej będzie u nas.

Ravi Coltrane (ur. 1965 r.) namiętnie uczył się gry na saksofonie sopranowym będąc w szkole średniej, jednak entuzjazm minął mu w chwili załamania się po śmierci brata (John Jr. zginął w wypadku samochodowym).

Dopiero w połowie lat osiemdziesiątych ponownie powrócił do muzyki i nauki (Californian Arts Institute). Początkowo koncertował wyłącznie w zespołach matki, Alice Coltrane, by od 1991 grać w zespole Elvina Jonesa, legendarnego perkusisty kwartetu Johna Coltrane’a. Od 1993 roku podjął współpracę z zespołami Geri Allen, Kenny’ego Barrona, Steve’a Colemana, Wallace’a Roneya. Wraz z Antoinem Roneyem utworzył autorski zespół Grand Central, który był dla młodego saksofonisty początkiem indywidualnej kariery. W 1998 roku, już jako lider, wydał autorski album, by brawurowo zarekomendować swój jazz kolejną płytą „From The Round Box”. Zarówno albumy autorskie Ravi Coltrane’a, jak również inne nagrania z jego udziałem spotkały się z niezwykle życzliwym przyjęciem u krytyków, jak i publiczności na całym świecie. (WMJr, Dionizy Piątkowski; Encyklopedia: Jazz)

>>> zobacz profil Ravi Coltrane’a na MySpace


Bilety:
35 zł

po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2020, wszystkie prawa zastrzeżone