Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
poniedziałek 4.07.22

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
GRUBSON: Śląski król internetuPonad 128 tysięcy fanów na Facebooku i osiem i pół miliona odtworzeń klipu „Na szczycie” na YouTube. Wiecie, kto jest śląskim królem internetu? To on – GrubSon, raper pochodzący z Rybnika, którego piosenki dzięki oryginalnemu flow są od razu rozpoznawalne.

Dużo luzu, zachrypnięty głos i swobodna nawijka z pozytywnym przesłaniem sprawiają, że kiedy raz usłyszycie GrubSona, trudno się będzie wam uwolnić od jego muzyki. „Reprezentuję kulturę hip-hopu, ponieważ jest to moja druga dziewczyna. Pomaga mi w życiu codziennym, zawiera muzykę z całego świata, łączy gatunki, poszerza horyzonty, składa się z wielu elementów: rapowania/ śpiewania, tańca, graffiti, DJingu, beatboxu, mody, oryginalnego slangu. Dzięki temu robię to, co kocham i jednocześnie zarabiam na życie” – deklaruje GrubSon.

Droga na szczyt GrubSona to nie kwestia chwilowej mody, ale lata konsekwentnej pracy i samozaparcia. W hip-hopie siedzi już ponad 10 lat. „Hip-hopu słucham od dziecka – wspomina – pierwsze teksty powstały w 1998 roku. Przez kilka następnych lat prowadziłem imprezy jako DJ, w międzyczasie szlifując ‘flow’ i teksty”. Działając w podziemiu przez lata poznał ten gatunek dogłębnie i zahartował się w walce niczym zawodowy bokser.

Swój pierwszy legalny album „O.R.S.” (2009) wydał już jako artysta o ukształtowanym poglądzie na swoją muzykę w prestiżowym śląskim labelu MaxFloRec prowadzonym przez Rahima, legendę śląskiego hip-hopu. Co GrubSonowi daje wydawanie w barwach MaxFlo? „Poczucie, że jest się w rodzinie, a nie w wytwórni, że wszystko, co robimy jest od serca. Kochamy ‘to’ i staramy się robić przede wszystkim swoje! Cieszę się, że mogę należeć do wytwórni, w której każdy oddaje siebie na ‘rzecz’ tej wspaniałej kultury hip-hopu”. O akceptacji GrubSona przez środowisko świadczy fakt, że ma na swoim koncie kolaboracje z takimi znanymi artystami, jak m.in.: Rahim, łódzki Dreadsquad, Feel-X, Magiera, Junior Stress, Gural czy Fokus.

Jednak w internetowych statystykach wszystkich ich przebija. Pytany o taką popularność odpowiada szczerze i bezpretensjonalnie: „Teledysk, który ma osiem milionów, nie cieszy tak, jak legalna płyta i koncerty ze wspaniałymi ludźmi. Jak mi się udało to zrobić, że tyle ludzi zobaczyło ten klip? Nagrałem numer o tematyce, która każdego dotyka... Hip-hop jest wszędzie, tylko czasami go nie słychać, nie widać przez otaczające nas śmieci, kopie kopii, które napływają z różnych ‘odbiorników’. Kto szuka dobrej muzyki, ten znajdzie, ponieważ jest wieczna. Jakiekolwiek dojście do odbiorców przekłada się w pełni na sprzedaż płyt i frekwencję na koncertach. Tym bardziej, jeżeli jest szczere”.

Entuzjazm GrubSona bierze się pewnie też z tego, że wybierając hip-hop jako sposób na życie może to robić w 100%. „Jak na razie potrafię się utrzymać z muzyki – mówi – robię to, co kocham i marzę o tym, aby każdy w Polsce robił to, co kocha i miał z tego pieniądze. Nasz ‘kraj’ (czyli przede wszystkim rząd) nie docenia takich ludzi”.

Co nowego do zaoferowania ma nam GrubSon będzie się można przekonać, słuchając jego nowej płyty „Coś więcej niż muzyka”, która miała premierę 28 stycznia (w dniu jego 25. urodzin) i jeszcze w przedsprzedaży wskoczyła na szczyt top50 sklepu empik.com. Album zawiera dwa krążki – pierwszy to spójny muzycznie materiał, a drugi to galopada po różnych stylach i sporo niespodzianek. Od legalnego debiutu odróżnia go „na pewno czas, doświadczenie wokalne, jak i liryczne. Jest to płyta, którą chciałem zrobić od zawsze, ale musiałem do tego dorosnąć, dojrzeć. Choć i tak wiem, że to nie jest jeszcze ‘to’. Wydaje mi się, że większość wokalistów czy producentów tak ma. Z każdą chwilą przychodzą nowe pomysły i te, które przed sekundą wymyśliliśmy, są już stare” – śmieje się. Nowy materiał do posłuchania na żywo 19 lutego w Mega Clubie, >>> dowiedz się więcej.

tekst: Adrian Chorębała | zdjęcie: Kuba Urbańczyk
ultramaryna, luty 2011

>>> Grubson na Facebooku
>>> www.maxflorec.pl


Mamy dla Was albumy Grubsona „Coś więcej niż muzyka”. Aby zdobyć jeden z nich należy w komentarzu do artykułu w sposób rymowany zgłosić swoją chęć wygrania albumu. Limit objętościowy 1000 znaków ze spacjami. Wpis należy opatrzyć swoim imieniem i nazwiskiem lub nickiem oraz adresem e-mail. Podanie adresu jest wymagane, można dokonać zapisu z [at] lub ze spacją. Konkurs trwa do północy 7.03. Jury spośród opublikowanych zajawek nagrodzi trzy najciekawsze.

Biorąc udział w konkursie zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Ultramarynę w celu przeprowadzenia konkursu.
KOMENTARZE:

2012-05-13 12:45
kocham cię Grubson
Kasia

2012-03-29 16:02
on je GIT ;)


2012-03-29 16:01
on je 


2012-01-16 20:17
ja też mam te słuchawki Sennheiser-ki co na zdjęciu
Aneczka350

2011-12-06 18:34
mam te słuchawki Sennheiser-ki co na zdjęciu :)
ired

2011-04-07 17:08
Zajebis** on jest. A jego kawałki jednym słowem boskie. ;) Pozdrówka dla wszystkich. Ps: Najlepsze piosenka dla mnie Grubson-,,na szczycie,, ehhh jaki on ma głos ;D
eheee

2011-03-09 18:45
Po burzliwych obradach jury powraca z werdyktem: NowaFala, Grzywaa oraz daruu zgarniają album Grubsona. Dla wszystkich pozostałych gorąca piona za udział w konkursie i piękne rymy. Pozdrawiamy - redakcja
red.

2011-03-08 13:50
Dzięki za nawijki, sporo ogarniania przed nami. :) Jutro ogłosimy werdykt jury oraz skontaktujemy się ze zwycięzcami. Duże joł!
red.

2011-03-06 13:00
GrubSon wydał nową płytę, Możesz mieć więc pewność, że jest w pytę. Jeśli jeszcze jej nie słyszałeś, To oznacza, że ostatnio w Innym Świecie przebywałeś. Wskaże, którą drogą powinieneś kroczyć, By miłości, pokoju i szacunku się nauczyć. Lecz pamiętaj siostro, bracie, nie wystarczy ze jej posłuchacie. Płyta jest tylko namiastką tego co doświadczysz na koncertach. Mnóstwo pozytywnej energii odczujesz na sobie nawet bez spalenia skręta. Bo tylko Tomek potrafi rozbujać tak publikę, że nawet ten co go nie lubi pokocha tą muzykę. I nieważne do jakiej subkultury należysz, ani to w jakiego boga wierzysz. Nie musisz być hiphopowcem czy rastamanem, aby zostać jego fanem. Ta muzyka jest kierowana do wszystkich ludzi i zapewniam, że nikomu się nie znudzi. Wbij na koncert, by zobaczyć wyjątkowy show i usłyszeć ten niesamowity flow. Przekonasz się kto jest królem mikrofonu i nawija najszybciej na świecie, ziomuś.
daruu

2011-03-06 12:39
Czujesz ten bit? Słyszysz ten flow i nie wiesz skąd się tutaj wziął. To GrubSon i 3oda, Płynie tłusty bass z głośników tak jak z kranu woda. Długo oczekiwana jego nowa płyta, Porusza i naucza, muzyka co do naszych serc przenika. Nie ma co narzekać, bo naprawdę warto było czekać. Wsystkich na kolana powala, część kawałków uspokaja, część ogromną energię w nas wyzwala. Na imprezie wszystkich na parkiet porywa, a bas sprawia że trzęsie się ziemia. Da Ci wszystko czego będziesz potrzebować. W domu możesz się przy niej wychillować, A na bibie nieźle sobie potańcować. Gdy w głośnikach ją usłyszysz to już w jednym miejscu nie ustoisz, Chyba żeś nieśmiały i podpierać ściany wolisz. Big up!
tkaczu

2011-03-03 12:28
gdzie, na co, z kim i po co ludzie w krawatach się pocą złą nocą kot czarny na murze pazurem wydrapał że Basia na hiphop niecny ma zapał rymować nie umie śnić jej zadanie Grubsona chce płyty pewne wygranie ufff...:D
bebi

2011-03-02 16:38
Nie lada dla fanów to gratka, wygrać płytkę GrubaSka. To ona bogini muzyki, zaklęła młodych umysły. Rozpaliła w nich ogień tak wielki, że nie pomogą żadne kropelki, żadne maści tabletki, po prostu! Nic Nas z tego nie wyleczy. I choć nie mam flow jak Tomek, chociaż nie mam "jego" chrypki, pod prysznicem nawijać mogę, dla siebie czy dla myjki. Dlatego Ultramaryna, tutaj wam właśnie nawijam, bo dla mnie to wszystko, to "Coś więcej niż muzyka". ;D
DomiSia

2011-03-01 22:43
Łańcuch rymow wam ułoże Na pewno od Grubsona gorzej xd Nie obchodzi mnie opinia Niech gadają `jestes inna` Mam ich w du***, szczerze mowie Grubson siedzi w mojej głowie Wchłaniam słowa, słucham bitu To opinia na rzecz bytu Jak zyjemy, jak umrzemy Kogo zywcem zakopiemy... Spieszmy sie powoli Z zycia korzystajmy do woli Bo zyciowy smutek znika Kiedy Grubson płynie z głośnika. ;))
NowaFala

2011-02-23 15:34
Chęć wygrania mam, gdyż Grubsona znam. Ziomek czadu daje, nie jest z niego frajer! Muza jego jest jak żywa, i nikt tego nie ukrywa. Ja, ta mała, tylko słucham, bo z wrażenia ledwo dycham. Tak bym chciała płytę wygrać, by jej dźwięk mógł wciąż rozbrzmiewać. ;P
Ida

2011-02-18 00:26
Ej , yo .GrubSon to dla wielu ludzi wielka inspiracja , jest potrzebny moim uszom jak na klawiaturze spacja.Miłość pokój, wzajemny szacunek to w mym życiu do obrania jest kierunek , bo nikt tak nie podnosi na duchu jak Tomek , nie jedne membrany już rozbujały kogoś domek ,więc nie ściągaj z neta ,tylko leć do sklepu ziomek i zakup sobie album "Coś więcej niż muzyka" i ciesz się ,że masz go w swoich głośnikach. Słuchanie jego muzyki jest dla mnie nałogiem , dobra kończe to pisanie ,wielkie yhyhyhy wszystkim ,z Bogiem.
Grzywaa

2011-02-17 22:15
"pod prąd, 27 lat pyskówek" choć nie jestem jak Eldoka muzykę rap bardzo lubię. choć nie jestem jak Peja, to płyt mam całkiem sporo, wiem, że "coś więcej niż muzyka" chce zasilić ich grono. jednak hajsy w tym miesiącu się nie zgadzają w MAXFLO na mój przelew wciąż czekają ;)
samson

2011-02-16 21:53
Biorę album- nie ma ch*ja, Grubson już publiką bują, składa rymy, freestyle'uje pije alko, i roluje... xD Dobry klimat daje ludziom byś zacieszył swoją buzią Już raduje się publika bo tu mają w ch*j rzeźnika... ;) *** Grubson dobry typ- nie żałuje swoich płyt! Bo "Coś więcej niż muzyka" - rozprzestrzeni bit z głośnika!
Nadin21

2011-02-16 00:44
Siema Parchy, ta muzyka, to coś więcej niż muzyka, ona w naszych uszach dudni, ale także coś nam mówi. Ta liryka to ma sens, bo nasz Grubson jest The Best. Pozdro
Marek Busse


SKOMENTUJ:
imię/nick:
e-mail (opcjonalnie):
wypowiedz się:
wpisz poniżej dzień tygodnia zaczynający się na literę s:
teksty
ANNA I KIRYŁ REVKOVIE: Nawet wojna nie zatrzyma kreatywności
Z Anną i Kiryłem Revkovami – muzykami jazzowymi z Ukrainy – rozmawiamy o ich drodze do Katowic, sztuce... >>>

SABINA BEDNARZ: Świat według Sabinki mieści się w walizkach
Z okazji Dnia Dziecka poprosiliśmy o wywiad najświeższą crew, jaka kiedykolwiek trafiła na łamy Ultramaryny. Sabina... >>>

DOMINIK STRYCHARSKI: Komponuję opowieści
Dominik Strycharski, rocznik 1975. Gra, komponuje, improwizuje, śpiewa, prowadzi warsztaty. Jest autorem muzyki w te... >>>

ASTHMA: Wspólnie damy radę
Muzyczny świat dowiedział się o nim w połowie 2020 roku, kiedy na YouTube trafił kawałek „Centrala”. Chw... >>>
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. "Internetowa platforma czasu wolnego" współfinansowany przez Unię Europejską ze
środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Śląskiego na lata 2014-2020 dla Osi Priorytetowej: III. konkurencyjność MŚP, dla działania: 3.2. Innowacje w MŚP
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone