Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
czwartek 18.08.22

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
ASTHMA: Wspólnie damy radę

Muzyczny świat dowiedział się o nim w połowie 2020 roku, kiedy na YouTube trafił kawałek „Centrala”. Chwilę później rozdzwoniły się do niego telefony z całej Polski. Niejedna wytwórnia chciała mieć Asthmę w swoich szeregach.

Początkowo 20-letni raper z Bielska-Białej miał wydać swój debiutancki longplay w należącej do Rahima wytwórni MaxFlo. Ostatecznie jednak wylądował w polskim oddziale międzynarodowej wytwórni Def Jam. I tak debiutancki „Manifest” trafił na rynek z końcem ubiegłego roku. Sam Asthma mówi o nim, że „to nie kolejne zestawienie populistycznych utworów na generycznych bitach. Jeśli ktoś starałby się wybrać gatunek dla tej pozycji, myślę, że sięgnąłby po alternatywny hip-hop, jednak słowo »Manifest« najlepiej szufladkuje ten krążek. Zestawienie 10 utworów, które jest swojego rodzaju parabolą emocjonalną, owocuje w wiele ciekawych gości”. Sprawdźcie, co jeszcze miał nam do powiedzenia.

Moim największym dotychczasowym sukcesem jest… W tej chwili na pewno fakt, że mogę pracować z ludźmi, którzy czują pewne rzeczy tak samo jak ja. Mam na myśli osoby, z którymi łączy mnie wspólny feeling i pozytywne, bezpieczne relacje. Jednocześnie każdy wie, co ma robić i co do niego należy. Działamy zespołowo. Każdy angażuje się w pracę na sto procent. Uważam, że to w tej chwili stanowi największą wartość tego, co robimy. Po co pracować z kimś nieprzyjemnym?

W najbliższym czasie planuję… W tej chwili pracujemy nad drugim albumem. Jest też plan na kilka innych projektów, o których na razie nie mogę niestety mówić. Powiem tylko tyle, że zwiększamy muzyczne spektrum i ciągle działamy. Niedługo (13 marca) gramy charytatywny koncert w Warszawie – Warsaw For U. Chcemy w ten sposób wesprzeć rodziny ze wschodu. Będzie wykwintna ekipa, więc wszystkich zapraszam. Na scenie pojawią się Tede, Eldo, JWP/BC czy VNM.

Dotychczasowe koncerty w ramach „Manifest tour 2022”… Uwielbiam grać i wspólnie przeżywać z ludźmi to, co puszczamy w eter. Bawię się wtedy cudownie. Tym bardziej że gramy w powiększonym składzie z żywymi instrumentami. Myślę, że ludzie nasze koncerty przeżywają inaczej niż klasyczne hiphopowe imprezy. Lubię pozytywnie zaskakiwać swoich odbiorców. Bardzo doceniam, że przychodzą na nasze koncerty, mimo obecnych wydarzeń w Ukrainie.

Album „Manifest” przyjął się… Bardzo się cieszę z odbioru! Zdaję sobie sprawę, że to ciężka i dziwna płyta. Mimo ucinania zasięgów przez social media (przy niemal każdej premierze), „Manifest” trafił tam, gdzie miał. Rezonuje z ludźmi i nabiera mocy – i może to drugie nie jest w pełni pozytywnym wnioskiem. Niemniej lepiej trwać, niż stracić z czasem na aktualności. Pięknie widzieć ludzi, którzy znają te teksty, analizują je po swojemu i wyciągają z tej przygody coś dla siebie. O to nam chodziło!

Moją muzyczną misją jest… Utrwalanie zsyłanych z eteru treści i dźwięków. Niezaburzony fałszem rejestr momentów, harmoniczny przepływ flow. Niekończący się feeling, przeżywanie i dalsze przekazywanie wibracji.

Albumy, które zabrałbym na bezludną wyspę… Na pewno nie byłby to jeden krążek (śmiech). Wziąłbym pewnie Izrael, czarną płytę Brygady, albumy Miłego ATZ, wspólny krążek 1988 i Włodiego, „Kinematografię” Paktofoniki. Pewnie coś od Taco Hemingwaya, „S.P.O.R.T.” Tedego, „Skandal” Molesty, Bitaminę i Vito. Może coś od Piotra Zioły, debiut Ralpha Kamińskiego, Wojtka Mazolewskiego, Komedę, debiut Wodeckiego… No, dużo tego.

Wszystkim ludziom z Ukrainy chciałbym powiedzieć… Życzę im z całego serducha dużo siły, miłości, zdrowia i szczęśliwych chwil w spokoju. Wspólnie damy radę. Mam taką nadzieję!

tekst: Marcin Misztalski
ultramaryna, marzec/kwiecień 2022>>> Asthma na Facebooku

KOMENTARZE:

nie ma jeszcze żadnych wypowiedzi....


SKOMENTUJ:
imię/nick:
e-mail (opcjonalnie):
wypowiedz się:
wpisz poniżej dzień tygodnia zaczynający się na literę s:
teksty
OLA SYNOWIEC I ARKADIUSZ WINIATORSKI: Marsz w długim cieniu rzucanym przez mur
Mur graniczny pomiędzy Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi Wszystkie osiągnięcia ludzkości są konsekwencją dwóch... >>>

MICHAŁ CHMIELEWSKI: O zagubieńcach i outsiderach
Michał Chmielewski trzy miesiące po skończeniu Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach zadebiutowa... >>>

ANNA I KIRYŁ REVKOVIE: Nawet wojna nie zatrzyma kreatywności
Z Anną i Kiryłem Revkovami – muzykami jazzowymi z Ukrainy – rozmawiamy o ich drodze do Katowic, sztuce... >>>

SABINA BEDNARZ: Świat według Sabinki mieści się w walizkach
Z okazji Dnia Dziecka poprosiliśmy o wywiad najświeższą crew, jaka kiedykolwiek trafiła na łamy Ultramaryny. Sabina... >>>

DOMINIK STRYCHARSKI: Komponuję opowieści
Dominik Strycharski, rocznik 1975. Gra, komponuje, improwizuje, śpiewa, prowadzi warsztaty. Jest autorem muzyki w te... >>>

ASTHMA: Wspólnie damy radę
Muzyczny świat dowiedział się o nim w połowie 2020 roku, kiedy na YouTube trafił kawałek „Centrala”. Chw... >>>
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. „Internetowa platforma czasu wolnego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020. Celem projektu jest zwiększenie innowacyjności, konkurencyjności i zatrudnienia w przedsiębiorstwie.
Efektem projektu będzie transformacja działalności w stronę rozwiązań cyfrowych. Wartość projektu: 180 628,90 PLN, dofinansowanie z UE: 128 035,50.
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone