Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ
poniedziałek 4.07.22

START
LOKALE
FORUM
BLOGI
zgłoś imprezę   
  ultramaryna.pl  web 
IGGY NOT POP: Znam swoje miejsce w szeregu

Wychował się w Katowicach, ale obecnie mieszka w Nowej Hucie. Jest raperem, autorem tekstów i gościem, który… lubi sobie podśpiewywać. Urodził się w 1992 roku, czyli wtedy, gdy na półki sklepowe wjechał trzeci album Beastie Boysów. Sprawdźcie, co Iggy miał nam do powiedzenia.

Jestem człowiekiem, który… Totalnie jara się tym, w jakim jest obecnie miejscu. Nagrałem płytę, na której wystąpili moi idole (Pjus, Tymon Tymański i Olaf Deriglasoff – przyp. red.) i jestem z niej mega dumny. Mam wspaniałą rodzinę, która daje mi mnóstwo miłości i wsparcie. No to: jak mam się nie jarać?

Gdybym mógł coś zmienić w mojej muzycznej twórczości, to… Robię taką muzykę, jakiej sam bym słuchał, także pewnie nic bym nie zmienił. Chcę więcej kooperacji, jaram się wymianą twórczej energii. Oprócz kontynuacji projektu z Tap3s są jeszcze inne projekty w planach, ale o tym na razie ciii.

Moje ostatnie wydawnictwo przyjęło się… Ech, no wyświetlenia i sprzedaż płyt nie powalają. Ale dotarł do mnie taki feedback, że płyta wnosi coś świeżego do rap-gry. Napisały o niej duże portale, więc chyba nie jest źle. Jak interesuje cię tylko wejście w mainstream, musisz celować w to, co się spodoba masom. Umówmy się – to, co robię, nie są to rzeczy, które słyszy się w RMF-ie i Esce. Szanse zawojowania z tym list przebojów są raczej nikłe. Znam swoje miejsce w szeregu. (śmiech)

Lubię słuchać rapu, ale sięgam też po… Po prostu lubię szukać interesujących artystów, choć ostatnio nie mam na to czasu. W tym roku mocne ciosy wyprowadzili: Run The Jewels, Coriky, Paulina Przybysz czy Błoto – zupełnie inne płyty, każdą się mega jaram. Dzięki projektowi „Tak Brzmi Miasto Inkubator” poznałem wielu młodych artystów. Sprawdźcie Asię Nawojską i Julię Mikę – totalnie czekam na płyty dziewczyn! Zasłuchuję się też w muzyce zespołu Madamme. W życiu bym nie przypuszczał, że będę słuchać folku!

Jeśli mógłbym cofnąć się w czasie i być w studiu podczas prac nad jakąś płytą… Postawiłbym na sesję nagraniową którejś z płyt Zappy, ale z drugiej strony – Frank był podobno strasznym control-freakiem. Traktował muzyków jak pracowników. Wolałbym być świadkiem sytuacji, w której kreatywnie wrzało. W pierwszej chwili przychodzi mi do głowy „Electric Circus” Commona, gdzie rap łączył się z alternatywą dzięki całemu kolektywowi Soulquarians. Ale gdybyś spytał za kwadrans, odpowiedź pewnie byłaby zupełnie inna.

Moim ulubionym miejscem na Śląsku jest… Komis płytowy na 3. Maja w Kato! Boże, ile płyt tam kupiłem, kiedy mieszkałem na Śląsku! Potrafiłem być tam codziennie po kilka godzin. Polecam wszystkim grzebaczom!

Hip-hop zmierza w stronę… Niektóre kierunki mnie załamują, ale patrzę na to tak: przedstawić się jako słuchacz rocka może zarówno fan Nocnego Kochanka, jak i fan King Crimson. To samo mamy w rapie – jest na scenie miejsce dla dzieciaków z auto-tune, jest miejsce dla tych, którzy brzmieniowo zostali w latach 90., jest miejsce dla dinozaurów próbujących ciągle budzić podziw u małolatów, ale i dla tych typów bardziej eksperymentujących. Pytanie: czy jest też dla Iggy’ego Not Popa?

tekst: Marcin Misztalski | zdjęcie: Dominika Borowiec
ultramaryna, wrzesień/październik 2020
KOMENTARZE:

nie ma jeszcze żadnych wypowiedzi....


SKOMENTUJ:
imię/nick:
e-mail (opcjonalnie):
wypowiedz się:
wpisz poniżej dzień tygodnia zaczynający się na literę s:
teksty
ANNA I KIRYŁ REVKOVIE: Nawet wojna nie zatrzyma kreatywności
Z Anną i Kiryłem Revkovami – muzykami jazzowymi z Ukrainy – rozmawiamy o ich drodze do Katowic, sztuce... >>>

SABINA BEDNARZ: Świat według Sabinki mieści się w walizkach
Z okazji Dnia Dziecka poprosiliśmy o wywiad najświeższą crew, jaka kiedykolwiek trafiła na łamy Ultramaryny. Sabina... >>>

DOMINIK STRYCHARSKI: Komponuję opowieści
Dominik Strycharski, rocznik 1975. Gra, komponuje, improwizuje, śpiewa, prowadzi warsztaty. Jest autorem muzyki w te... >>>

ASTHMA: Wspólnie damy radę
Muzyczny świat dowiedział się o nim w połowie 2020 roku, kiedy na YouTube trafił kawałek „Centrala”. Chw... >>>
po imprezie
Ostatnio dodane | Ostatnio skomentowane
Upper Festival 2019
5.09.2019
Fest Festival 2019
26.08.2019
Off Festival 2019
9.08.2019
Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2019
27.06.2019
Off Festival 2018
10.08.2018
Podziel się z resztą świata swoimi uwagami, zdjęciami, filmami po imprezach.


Ultramaryna realizuje projekt pn. "Internetowa platforma czasu wolnego" współfinansowany przez Unię Europejską ze
środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Śląskiego na lata 2014-2020 dla Osi Priorytetowej: III. konkurencyjność MŚP, dla działania: 3.2. Innowacje w MŚP
o nas | kontakt | reklama | magazyn | zgłoś błąd na stronie | © Ultramaryna 2001-2022, wszystkie prawa zastrzeżone